Market fiyatları Kartal’da pazarları doldurdu

Tam kapanma dönemini fırsat bilen marketler fiyatları artırdı, vatandaş ise çareyi pazarlarda buldu. Pazarlarda ki sosyal mesafesiz kalabalıklar ise salgına adeta davetiye çıkardı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle tam kapanma dönemine denk gelen 7-15 Mayıs tarihlerinde pazarların yaş sebze meyve satışı sınırlamasıyla açılmasına karar verildi.

Bugün saat 10-17 saatleri arasında açık olan pazar yerlerinde ki kalabalık ise endişe verici boyuttaydı.

Kartal’ın mahallelerinde ki pazar yerlerini gezerek, pazarcıların ve vatandaşların tedbirlere ne kadar uyduklarını gözlemlemeye çalıştık.

Haber Görüntüsü:

Pazar yerlerinde ki tezgah sayısının çok az olması dikkatlerden kaçmazken, mevcut tezgahlardaki kalabalık ise salgına davetiye çıkartıyordu.

Sosyal mesafenin unutulduğu, tedbirlere yeterince uymayanların çokluğu dikkatlerden kaçmadı.

Kartal’daki Pazar yerlerinde güvenlik göçleri sürekli kontrol etmelerine rağmen az sayıdaki tezgahların önünde oluşan yoğunluğu engelleyemediler.

Görüştüğümüz bazı semt sakinleri, tam kapanmaya geçildikten sonra market fiyatlarının çok yükseldiğinin altını çizerken; “Marketlerde fiyatlar çok arttı. Bizlerde mecburen daha ucuz olur düşüncesiyle pazarlara geldik. Tezgah sayısı çok az ve yeterince ürün yok. Keşke herkes kurallara uysa, ama maalesef bu şartlarda pekte mümkün olmuyor” dediler.

Pazarcı esnafı ise, pazarların 1 gün açık olmasının kendileri için sıkıntı olduğunu belirterek; “Halden çok fazla ürün alamıyoruz. Eğer alırsak bir hafta sonra açılacağı için hepsi çürüyüp gidecek. Onun için mecburen az ürün alıyoruz. Oda erken bittiği için kimi vatandaşlarımız yine mağdur oluyor. Bu süreçte herkes mağdur durumda. Umarız biran önce bu virüsten kurtulup normal yaşantımıza döneriz” dediler.

İşte objektiflerimize yansıyan Kartal’ın hınca hınç dolu semt pazarları:

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.