Muhtarlar toplantısında deprem vurgusu

Kartal Belediyesi tarafından ilçedeki muhtarların sorun ve taleplerinin dinlendiği ‘Muhtarlar Toplantısı’nın 140’ıncı Mehmet Ali Büklü Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Toplantıda birçok konuya değinen Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, deprem konusuna da ayrı bir parantez açarak “Kim sorumluluk aldıysa onu destekleyip, çözüm üretmek zorundayız” dedi.

Yenilenerek açılan Esentepe Mahallesi’ndeki Mehmet Ali Büklü Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra Kartal Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Kartal’daki mahalle muhtarları katıldı.

Muhtarlar toplantısında konuşma yapan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; “Temmuz ayına gelsek de mevsimler arası geçişler ara ara kendini hissettiriyor. Dün akşam çok şiddetli yağmur yağdı ama merkezlerimizde bir sıkıntı yaşanmadı. Yağmur suyu altyapısına, kentin altyapısına verilmesi gereken önem bu ani yağmurlarda bir kez daha ortaya çıkıyor. Altyapı seferberliği devam edecek. Merkezde başlattığımız bu seferberlik adımları mahalle mahalle ilçemizin yukarı bölümlerine doğru çıkacak.” dedi.

Toplantıda Başkan Gökhan Yüksel’in ardından sırayla söz alan mahalle muhtarları vatandaşların görüş ve taleplerini belediye yetkilileri ile paylaştılar. Muhtarlar yeni tesiste ağırlandıkları için duydukları mutluluğu dile getirirken, Kartal Belediyesi ve Başkan Gökhan Yüksel’e böyle bir projeyi Kartal’a kazandırdığı için teşekkür ettiler.

Esentepe Mahallesi Muhtarı Ramazan Kula yaptığı konuşmada, “Öncelikle mahallemize hoş geldiniz. Bizim burada buluşmamıza vesile olan, nezih, ferah, hijyenik ve tüm ailelerin rahatlıkla gelebileceği bir sosyal tesis yaptığınız için size sonsuz teşekkür ediyorum.

Bugün benim için ve mahallem için güzel bir gün. Tam iki yıl önce burada ‘Mahallemi Dinliyorum’ toplantısı yapmıştınız ve vatandaşların taleplerini almıştınız. Demek ki mahalleyi iyi dinlediniz, bu tesisi bize kazandırdınız. Hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum ” dedi.
Toplantının son bölümünde muhtarlara seslenen Başkan Yüksel, Kartal’ın ve İstanbul’un en önemli sorunu olan deprem sorununa da değindi. Bakanlıklar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve valilik ile koordineli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Yüksel konuşmasında, yapılan toplantılardan çıkan sonuca göre devletin tüm kurumlarının bu konuda üstüne düşeni yapacağını belirtti. “Depremle ilgili adımlarda, kentsel dönüşümde yarış yok. Kim sorumluluk aldıysa onu destekleyip, çözüm üretmek zorundayız. Çünkü bu bir hayatta kalma meselesidir.” diyen Başkan Gökhan Yüksel, devletin tüm kurumlarıyla iş birliği halinde bu sorunun üstesinden gelineceğini belirtti.

Muhtarları tek tek dinleyerek notlar alan Başkan Gökhan Yüksel, görüş ve önerileri için muhtarlara teşekkür etti. Toplantının sonunda bir değerlendirme konuşması yapan Başkan Yüksel, tüm talep ve önerilerin kayıt altına alınarak ilgili müdürlüklere iletildiğini söyledi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.