MURAT KURUM KARTAL’DA

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında başlattığı ilçe ziyaretlerini Kartal'da sürdürdü.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Soğanlık Merkez Cami önünde vatandaşlara seslenen Kurum; Kartal’da başkan adayı mimar Hüseyin Karakaya ile bütün sorunların üstesinden geleceklerini ifade etti.
Murat Kurum’a çalışmalarında Cumhur İttifakı’nın Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, Milliyetçi Hareket Partisi Kartal İlçe Başkanı Zübeyir Kurt, Büyük Birlik Partisi Kartal İlçe Başkanı Halit Karaaslan, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Metin Özipek, AK Parti İstanbul İl yöneticileri, Cumhur İttifakı’nın Kartal Belediye meclis üyeleri eşlik ettiler.


Murat Kurum ilk olarak Soğanlık Merkez Camii Meydanına biriken vatandaşlarla bir araya geldi. Miting Havasında geçen programda Kartal’da ve İstanbul’da kazanacağız mesajları verildi.
Soğanlık Merkez Cami önünde toplanan vatandaşlara ilk olarak BBP, MHP ve AK parti Kartal İlçe Başkanları birer konuşma yaptılar. Cumhur ittifakı olarak gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayan başkanlar mimar Hüseyin Karakaya ile Kartal’ı kazanacaklarını vurguladılar.

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya vatandaşlara seslendi. Kartal’ın çok geride bırakıldığını vurgulayan Karakaya; “31 Mart tarihinden sonra inşallah Kartal’ı şahlandıracağız” ifadelerini kullandı. Karakaya ayrıca açıkladığı projeleriyle ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

MURAT KURUM’A SEVGİ SELİ
Son olarak vatandaşlara seslenen AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Kurum; “Bizim gerçeklerimize onların hayalleri bile ulaşamaz. Bizim bu yaptıklarımızı onlar rüyalarında bile göremez” dedi.

Kartal halkının CHP belediyeciliğinden bıktığını, kentin ilgisiz kaldığını dile getirerek, Belediye Başkan adayı Hüseyin Karakaya’ya destek isteyen İBB adayı Murat Kurum, AK Parti’nin, yönettiği ilçeler de eser ve hizmet belediyeciliğinin olduğunu, CHP’li belediyelerde ise en temel belediyecilik görevlerinin dahi yerine getirilmediğini vurguladı.
Kurum; “Kartal’ın tüm mahallelerindeki vatandaşlarımız 5 yıldır dağ gibi biriken sorunlar yüzünden dertli. Kartallı kardeşlerimiz dünyanın en güzel şehrinin en uzun sahillerinden birinde yaşamaktayken korku içinde vakit geçiriyorlar. İlçemizdeki kardeşlerimiz alt yapıdan üst yapıya, imar sorunundan kentsel dönüşüme kadar birçok sorunla baş başa. Bu alt yapı sorunlarını niye yapmadınız? Biz bu sorunları gidereceğiz dediniz ama 5 yıllık süreçte Kartal’ı görmezden geldiniz. Biz nasıl ki Kartal’da çöken Yeşilyurt apartmanında olduğu gibi sizlerin yanında durduysak, bir an bile yanınızdan ayrılmadıysak bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Sizleri CHP’nin belediyecilik anlayışına asla teslim etmeyeceğiz” dedi.

Kartal’ın en büyük sorunlarından olan mülkiyet sorununa neşter vuracaklarının da altını çizen Kurum, ilçeye kazandıracağı hizmet ve yatırımları da anlattı. Kartal’a dev yatırımlarla hızlı bir şekilde hizmet vermeye başlayacaklarını vurgulayan Kurum, Aydos – Pendik yolu ile Kartal sahil düzenlemesini hayata geçireceklerini kaydetti. Kartal’ı n çehresini değiştireceklerini dile getiren Kurum, “Trafik rahatlayacak, bölgemiz nefes alacak. 2 buçuk yıl içerisinde Kartal D-100 Uğur Mumcu raylı sistemini ve Üsküdar-Kadıköy-Maltepe-Kartal tramvay hattını bitirip Kartallara teslim edeceğiz. Kullanılmayan, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezini yeniden ilçe halkına kazandıracağız. Burası her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Kartal’da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacağız. Kartal Sahili, stadı ve etrafı yıllardır atıl bir şekilde bekliyor. Kartal Stadı’nın olduğu yerde zemin altı otopark ve üstüne inşa edeceğimiz Pazar yeriyle, sosyal yaşam merkeziyle stadımızın çevresini değişeceğiz. Biz Kartal’ın geleceği için ne talep ettilerse o talebi gideren tarafta olduk. Sorsanız engelliyorlar. Neyi engellediğimizi bize söyleseler anlayacağız ama maalesef söyleyebilecekleri hiçbir şey yok. Kartal’a dair bir hedefleri olmadığı gibi bir hayalleri de yok” dedi.

Murat Kurum’un programları daha sonra Sivil Toplum Kuruluşları ve Uğur Mumcu Cemevi ziyareti ile devam etti. Kurum son olarak Soğanlık Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen Kentsel Dönüşüm ve çözüm konulu toplantıyla çalışmalarını sonlandırdı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.