Piknikçilerin çöplerini temizlediler!

Kartal’ın sınırları içeresinde olan Aydos Ormanı’nda çevre gönüllüleri temizlik çalışmalı yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Ormanlık alanda piknik yapan vatandaşların bıraktıkları çöpleri toplayan gönüllüler farkındalık yarattılar.

Kartal Belediyesi Çevre Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Aydos Kartalları Grubu, Tempo Spor Kulübü üyeleri, sporcular ve çevre gönüllüleri katıldı.

Etkinlikte piknikçilerin bıraktıkları çöplerin yanı sıra ormana gelişi güzel atılan metal, pet şişe, plastikler, cam ve kâğıt gibi geri dönüştürülebilir malzemeler de ayrı ayrı toplandı. Etkinlik sonunda toplanan atıklar geri dönüştürülmek üzere Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından teslim alındı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, belediye olarak çevre bilinci ve duyarlılığı ile hizmet verdiklerini belirterek, Aydos Ormanı’nın sadece Kartal değil İstanbul için de kaybedilemeyecek bir değer olduğunu vurguladı. Özellikle cam şişelerin orman için büyük bir yangın tehlikesi yarattığını belirterek orman alanında piknik yapmaya gelen vatandaşları orman emniyeti ve çevre hassasiyeti konularında duyarlı olmaya çağırdı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.