Semt Pazarları, bu hafta daha temkinli

Tam kapanma döneminde cumartesi günleri açık olacak semt pazarları bu hafta (15 Mayıs Cumartesi) hata temkinliydi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle tam kapanma dönemine denk gelen 8-15 Mayıs tarihlerinde pazarların yaş sebze meyve satışı sınırlamasıyla açılmasına karar verilmişti. 8 Mayıs tarihindeki semt pazarlarındaki kalabalık görüntüler şaşkınlık yaratmıştı. Bir hafta sonrasında kurulan semt pazarları daha sakin bir durumdaydı.

Pazar tezgahlarının önü daha boş ve mesafeliydi. Vatandaşlar alışveriş yaparken daha dikkatli olması ise dikkatlerden kaçmadı. Pazar tezgahlarının önünde kalabalıklar oluşturmayan vatandaşlar, sırayla alışveriş yaparak, daha dikkatli davrandıkları gözlendi.

FİYATLAR ÇOK YÜKSEK

Ayrıca pazardaki fiyatlarında çok yüksek olduğu belirten vatandaşlar; “Ucuz diye pazara geldik ama maalesef fiyatlar beklediğimiz gibi olmadı. Bazı ürünlerin marketlerden daha yüksek olması bizleri düşündürdü. Bu süreçte fiyatların en azından pazarlarda daha ucuz olmasını bekliyorduk” dediler.

Pazarcı esnafı ise tam kapanma olmasından dolayı, toptancılardan çok fazla ürün alamadıklarını, az olar ürünlerinde fiyatlarının yüksek olduğunu vurguladılar.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.