Tuzla’da normalleşme adımları atılmaya başlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Eğitim öncesinde tüm temas yüzeyleri dezenfekte edildi. Ayrıca eğitim alacak öğrenciler HES Kodu ve ateşleri kontrol edilerek derse alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrası, koronavirüste ‘kademeli normalleşme’ kararlarını açıkladı. Buna göre yüksek risk grubunda bulunan İstanbul’da yüz yüze eğitim, okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar ve 8. ile 12. sınıflarda başladı. Bu kapsamda Tuzla Belediyesi bünyesinde bulunan Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi yüz yüze eğitimler başladı. Öğrenciler derse gelmeden önce sınıflar, özel eğitim alanları ve temas yüzeyi oluşturabilecek tüm bölgeler dezenfekte edildi. Öğrenciler HES Kodu ve ateşleri kontrol edilerek derse alındı. Ayrıca öğretmenler sık sık mesafe, temizlik ve maske konusunda öğrencileri uyardı. Üniversiteye hazırlık derslerine gelen öğrenciler yüz yüze eğitimin başlamasından dolayı mutlu olduklarını belirttiler.

“TEDBİRLERİMİZİ ALARAK DEVAM ETMEYE BAŞLADIK”

Tuzla Gençlik Merkezi’nde matematik öğretmeni olan Mine Aslan,” Şu anlık kısıtlamalardan dolayı sadece mezun öğrencilerimize üniversiteye hazırlık dersleri vermekteyiz. Şöyle başladık, bu süreçten öncede aynı şekilde derse geldiklerinde HES Kodu kontrolü yapıyoruz. Sosyal mesafeye o zamanda dikkat ediyorduk şimdi de dikkat ediyoruz. Sınıflar zaten seyreltmiş olarak normal mevcudun yarısı kadar öğrenci alıyoruz. Bu şekilde sosyal mesafeye dikkat ederek olabildiğince teneffüsleri kısaltarak derslere tedbirlerimiz alarak devam etmeye başladık” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.