Vatandaş istedi belediye asfaltladı

Kartal Belediyesi bünyesinde oluşturulan Komşu İletişim Merkezi (KİMER) Saha Ekibinin hanelerde birebir gerçekleştirdiği ziyaretler sonrası sorunlar bir bir çözülüyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

KİMER Saha Ekibinin hanelerde birebir gerçekleştirdiği ziyaretler sonrasında vatandaşların talepleri doğrultusunda Kartal Yakacık Yeni Mahalle’de; Okur, Nurlu ve Yürekkayalar Sokak’larının asfalt sorunu çözüldü.

Kartal’ı yaşanabilir, modern bir kent haline getirmek için çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi, ilçe genelinde bozulan yol, sokak ve caddeleri onarmaya ve modern bir görünüme kavuşturmaya devam ediyor. Geniş kapsamlı alt yapı çalışmalarının yoğunlaştığı mahallelerden biri de Yakacık Yeni Mahalle.
Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yaklaşık 1 hafta süren çalışmaları kapsamında Yakacık Yeni Mahalle’de; Okur, Nurlu ve Yürekkayalar Sokak’larında ilk etapta eski asfaltlar söküldü, molozlardan, toz ve asfalt kırığından arındırılarak yeni asfalt serimi için hazır hale getirildi.

1100 Ton Asfalt Serimi Gerçekleştirildi

Eski asfalt ve molozlardan temizlenen yollarda gerçekleştirilen yoğun çalışma ile sokaklar tamamen asfaltlandı. Toplam 1100 ton asfalt seriminin yapıldığı sokaklarda; hem kış şartlarının yol açtığı hem de kentsel dönüşümden kaynaklanan hasarlar giderilerek söz konusu sokaklar, araç ve yayalar için daha güvenli hale getirildi. Çalışmalar kapsamında bir süre kapatılan sokaklar, daha sonra trafiğe ve yaya kullanımına açıldı.

Kartal’da asfalt çalışmaları konusunda adeta bir seferberlik başlattıklarını kaydeden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, pandemi ile birlikte Kartal’ın alt ve üst yapı sorunlarını çözme konusunda İBB ile koordinasyon içerisinde büyük bir aşama kaydettiklerini belirterek Kartal’ı daha güzel ve yaşanılabilir hale getirebilmek için çalışmaların aralıksız devam edeceğini söyledi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.