Kaymakam Dallı Maltepe pazarlarını denetledi

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, tam kapanma döneminde kurulan semt pazarlarını gezerek denetimleri inceledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile tam kapanma döneminde 8-15 Mayıs tarihlerinde saat 10.00-17.00 arasında semt pazarlarının açılması kararlaştırılmıştı. Bu doğrultuda Maltepe’de 7 noktada semt pazarları kuruldu. Maltepe’de ki semt pazarlarını hem emniyet güçleri hem de zabıta ekipleri sık sık dolaşarak denetimler gerçekleştirdi.

Denetimlere bizzat katılarak yerinde inceleme yapan Kaymakam Meftun Dallı ise hem pazarcı esnafına hemde vatandaşa uyarılarda bulundu.
Kaymakam Dallı, emniyet güçlerine yoğunluğun çok olduğu noktalarda vatandaşlara tatlı dille uyarılarda bulunmaları için emniyet birimlerine talimat verdi.

Pazar yerlerinde incelemelerde bulunan Kaymakam Dallı gazetecilere yaptığı açıklamada; ‘Bildiğiniz gibi içişleri Bakanlığımızın genelgesiyle bugün pazarlarımız açıldı. 15 Mayısta da açık olacak. Sektör olarak sıkıntılı arz süreçten geçiyoruz. Sektör itibari ile biliyorsunuz çiftçimizin elindeki sebze, meyve arzı arttı. Hem onların eritilmesi hem de vatandaşlarımızın ucuz bir şekilde sebze, meyveye ve fide satışı olacak, onlara erişimi için bugün pazarlarımız açıldı. İlçemizde de 7 yerde pazarlarımız bugün sabahtan 10.00’dan akşam 17.00’a kadar hizmet verecek. Tüm pazarları dolaşarak kolluk kuvvetlerimiz maske mesafe kuralını uyararak geçirecekler. Vatandaşlarımız gayet rahat bir şekilde alışverişlerini yapıyorlar. Ekiplerimiz hazır, her türlü tedbirimizi, hazırlığımızı hem belediye olarak hem emniyet olarak aldık. Zabıtamız, polisimiz vatandaşlarımıza yardımcı olacaklar. Maske, mesafe ve diğer kurallar konusunda uyaracaklar. İnşallah bir olumsuzluk olmadan bugünü böyle geçirip vatandaşımıza hizmetimizi yapmış olacağız’ diye konuştu.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.