Maltepe Belediyesi’nden Olimpiyat sporcularına destek

Olimpiyatlarda, mücadele etmeye hazırlanan Maltepeli sporcuları Belediye yalnız bırakmıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsilen mücadele edecek olan Uzunçavdar Tekvando Kulübü ve Pars Karate Kulübü sporcuları Maltepe Belediyesi’nin desteği ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Uzunçavdar Spor Kulübü antrenörü Serkan Uzunçavdar, verdiği desteklerden dolayı belediye başkanı Ali Kılıç’a teşükker ederek: “Kulübümüz 1993’te kuruldu ama gerçek anlamda varlığını son yıllarda hissettirdi. Ali Kılıç’ın başkanlığındaki belediyemizden ne zaman destek istersek kabul gördük. Neye, ne zaman ihtiyacımız olsa başkanımız ve belediyemizi hep yanımızda bulduk. Bu sayede Tekvando da dünya ikinciliği, üçüncülüğü, Avrupa Şampiyonluğu, olimpiyat beşinciliği kazanan sporcular çıkardık. Şu an aktif olarak da tüm branşlar arasında olimpiyatlarda bulunan tek sporcuya sahibiz” dedi.

Pars Karate’nin başarılı antrenörü Tahsin Çalışkan ise; “Belediyemizin desteği olmasaydı Pars Karate kurulamazdı. Ben belediyemizin spor tesisinde bu kulübün altyapısını hazırladım. Daha sonra kulüpleştiğimiz zaman kendi yerimize geçtik. Yaklaşık ilk kuruluş aşamasından pandemi dönemine kader belediye Spor İşleri Müdürlüğümüzün düzenli olarak desteklerini aldık. Bu desteklerle 2017 Türkiye üçüncülüğü, 2018 Türkiye Şampiyonluğu ve Sırbistan’da Balkan Üçüncülüğü, 2019 Türkiye ikinciliği, 2020 Türkiye ikinciliğimiz var. Bu şekliyle yurtiçi ve yurtdışında turnuvalara katılarak, karatede ilçemizin ve ülkemizin sporunu temsil ediyoruz.” Dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.