Maltepe’de eğitimlere kovid-19 engel olmadı

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği anne bebek eğitimleri kovid-19 szalgın sürecin online olarak devam etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Anne ve Çocuk Danışma Merkezinde Maltepe95 projesi ile gerçekleştirilen eğitimlerde 0-24 aylık bebekli annelere bebeklerin gelişimleri ile ilgili eğitimler veriliyor.

Projenin sahibi olan Hollandalı Bernard Van Lear Vakfı ve Maltepe Belediyesi işbirliği ile 0-24 aylık bebekli annelere bebeklerin gelişimleri ile ilgili eğitimler veriliyor. Ekim 2017 tarihinde Maltepe Belediyesi Kreş Müdürlüğü’nde uygulamaya başlatılan Maltepe95, sonrasında aileler tarafından benimsenmesi ve oluşan yoğun talep sebebiyle projenin devam ettirilmesi kararı alındı. Alınan karar ile Maltepe95 Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde başarılı bir şekilde sürdürüldü. Anne ve bebek eğitimin verildiği bu proje için belediye personeli 3 öğretmen Boğaziçi Üniversitesi’nden eğitim aldı.

Maltepe95 projesine katılım sağlayan ailelerimize ayrıca, kovid-19 öncesinde anneler ve babalar günü etkinlikleri, odak grup çalışmaları, nostaljik sokak etkinlikleri ve doğum günü kutlamaları gibi organize etkinliklerle ortak buluşma alanı sağlanırken; kovid-19 sürecinde ise sadece online eğitimle kesintisiz desteğe devam edildi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.