Maltepe’de spor zamanı

Korona virüs nedeniyle evet kapanan ve spordan uzak kalan vatandaşlar için Maltepe Belediyesi yeni projeler gerçekleştirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Her yaştan vatandaşa hitap edecek proje ile sabah sporundan online spor eğitimine, hareket eğitiminden basketbol kursuna kadar birçok aktiviteyi de içine alacak.

Haftaiçi saat 08.00’dan itibaren Pazartesi günü, Gülensu Futbol Sahası ve Esenkent Atlas Parkı’nda, Salı günü Cevizli Cumhuriyet ve Girne Muhtarlık parklarında, Çarşamba günü Gülensu Futbol Sahası ve İdealtepe 50. Yıl Parkı’nda, Perşembe günü Cevizli Cumhuriyet ve Feyzullah Barış Manço parklarında, Cuma günü ise Esenkent Atlas ve Girne Muhtarlık parklarında etkinlik düzenleyecek.

Yine 31 Mayıs itibariyle pandemi nedeniyle dışarı çıkamayan ve evden çalışan vatandaşlara yönelik olarak, uzman eğitmenler eşliğinde Pazartesi ve Cuma pilates, Çarşamba fonksiyonel antreman eğitimleri verilecek. Eğitimler, saat 10.30’da @maltepevespor instagram adresinden canlı yayınlanacak. Ayrıca 7-12 yaş arası çocuklar için hareket eğitimi verecek olan belediye, her sabah, saat 09.00’da Pazartesi ve Çarşamba günleri Esenkent Futbol Sahası’nda, Salı ve Perşembe günleri Girne Spor Tesisleri’nde ve Cuma günü Zümrütevler Futbol Sahası’nda eğitim verecek. Eğitimlerde temel hareketler, fonksiyonel antreman çeşitleri ve vücudun tüm bölgelerini çeşitli aparatlarla çalıştırmaya yönelik bilgilendirmeler ve hareketler yapılacak.

Bunun yanı sıra basketbol kursu da düzenlenecek. Kurslar haftaiçi her gün, saat 14.00’da, Pazartesi günü Başıbüyük Atatürk Parkı, Salı ve Perşembe günleri Feyzullah Barış Manço Parkı, Çarşamba günü Başıbüyük Atatürk ve Girne Narlı Pınar Parkı, Cuma Girne Narlı Pınar Parkı’nda düzenlenecek.Eğitimlerde çocukların temel hareket eğitimleriyle vücut gelişimlerine destek olmak, spora teşvik etmek ve spora yatkınlıklarını arttırmak amacı hedeflenecek.

KARATE KURSU VE SPOR İNGİLİZCESİ

Son olarak Spor İşleri Müdürlüğü, 9-15 yaş arası çocuklar için Çarşamba ve Cuma günleri 14.00’da “Spor İngilizcesi”, Salı ve Perşembe günleri 14.00’da “Karate Kursu” eğitimleri verecek.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.