Maltepe’den kan kampanyasına büyük destek

İstanbul Valiliği öncülüğünde başlatılan 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü nedeniyle Maltepe’de gerçekleştirilen kampanyaya büyük destek geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Maltepe’de Kızılay tarafından oluşturulan Kan Bağışı çadırına Başta Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı başta olmak üzere çok sayıda Maltepeli kan bağışında bulundu.

Kan Bağışı kampanyasına bizzat ken vererek destek olan Kaymakam Dallı yaptığı açıklama; “Bugün, 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü. Bu vesileyle Sayın Valimizin önderliğinde, 38 ilçeyle birlikte, ilçemizde de kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Maltepe Meydanında 3 gün süreyle, saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında, kıymetli hemşehrilerimizin katılımını bekliyoruz. Kan bağışı inancımız gereği çok kıymetli. Bizim inancımıza göre ‘Bir hayat kurtarmak, bütün insanlığı kurtarmak gibidir’. Bu inanca, kan bağışlamak kadar güzel uyan bir davranış düşünemiyorum.

Düşünün ki kime yarayacağını kime gideceğini bilmeden kan bağışında bulunuyorsunuz. Hiçbir karşılık beklemeden, hiçbir fayda beklemeden. Bundan daha halisane bir iyilik düşünemiyorum. İnanıyorum ki Maltepeli kardeşlerimiz, gereken desteği her zaman vermişlerdir ve yine vereceklerdir. Bir kez daha bütün Maltepeli hemşehrilerimizi kan bağışına davet ediyorum” dedi.

Dallı, açıklamaların ardından Maltepe’de yaklaşık 50 ünite kan bağışında bulunan Selahattin Er adına eşi Sevim Er’e ve kurum olarak en fazla bağışta bulunan Kadir Has Anadolu Lisesi Müdürü Veli Özçelik’e sertifika ve plaket verdi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.