Cumhurbaşkanı Erdoğan Pendik’te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi toplu açılışı gerçekleştirmek için Pendik’e geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Pendik Belediye Başkanı Ahmet cin tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı gerçekleştirilen Millet Bahçesini gezdi.

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Ahmet Cin; “Marina’dan Havaalanı’na; Metrodan Kentsel Dönüşüme Pendik’e yapılmış eserlerin sadece isimleri hamdolsun, büyük bir kitap çapında. İstanbul’daki en büyük Milet Bahçesi olan Pendik Millet Bahçemiz Pendiklilere, İstanbul’a hayırlı olsun” dedi.

61 Millet Bahçesini halkın hizmetine sunduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada;”Şu anda içinde bulunduğumuz Pendik Millet Bahçesi, gerçekten tek kelimeyle muhteşem. Başta Çevre ve Şehircilik Bakanıma, bunun yanında Pendik Belediyemize, buradan diğer tüm illerdeki belediyelerimize diyorum ki oralarda yaşayan tüm vatandaşlarıma, bu millet bahçeleri hayırlı olsun” dedi.

Pendikte çevreci yatırımlar

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve heyet eşliğinde Pendik Millet Bahçesini gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, etkinliğe katılan Pendikli çevreci çocuklarla da konuştu. Pendikte yürütülen geri dönüşüm ve çevre sağlığı alanlarındaki çalışmalar hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Kuraklığın giderek daha büyük bir tehdit halini aldığı şu dönemde yer altı ve yer üstü su kaynaklarımızı korumanın önemi artıyor. Küresel ısınmanın en önemli sebeplerinden biri olan çöplerden yayılan metan gazı ve karbondioksit emisyonlarını inşa ettiğimiz katı atık toplama tesisleriyle kontrol altına almayı başardık.

Aynı şekilde biliyorsunuz Kartal, Pendik burada da yine metan gazı çöp depolama alanlarıyla bir tehdit vardı ve bu tehditten de Pendik’imizi, Kartal’ımızı yine biz kurtardık. Şimdi oralarda konutlar var. Yaptığımız yatırımlarla sayısını 15’ten 90’a yükselttiğimiz katı atık toplama tesislerimiz nüfusumuzun 70 milyonuna hizmet veriyor” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.