Dalgıçlar Pendik sahilini temizledi

Pendik Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü kapsamında etkinlikleri bugünde devam etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Bugün (8 Haziran) gerçekleşen dalış etkinliğinde Pendik sahilde deniz dibinde bulunan atıklar su yüzüne çıkarılarak temizleme yapıldı. Etkinliğe katılarak çalışmaları inceleyen Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin “Elimizden geldiğince bugün buranın temizlenmesi için bir çalışma başlatmış olacağız. Bugün Marmara genelinde başlatılan temizlik çalışmalarına Pendik’ten destek vermeye çalışıyoruz.” dedi.

Pendik Belediyesi PEAK, İHH, Teknopark, Sahil Güvenliği ve Gedik Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İstanbul Tershanesi Deniz Kıdemli Albay Serkan Demirtaş, Teknopark Genel Müdürü Bilal Topçu ve İHH yetkilileri de katıldı.

Düzenlenen etkinlikte Pendik Belediyesi Arama Kurtarma ekiplerine bağlı dalgıçlar kontrollü bir şekilde dalış yaparak hem su altı musilaj durumunu kayda aldı hem de dibe batmış lastik, şişe, metal ve plastik gibi atıkları temizledi. Bölgede herhangi bir acil durum oluşması durumunda müdahale etmek üzere yine PEAK ekipleri ve arama kurtarma köpekleri de yer aldı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.