Pendik gönüllüleri yemekte buluştu

Pendik’te birçok değerli hizmete öncülük eden Pendik Gönüllüleri, ilçe protokolünündü katıldığı yemekte bir araya geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Pendik Gönüllüleriyle gerçekleştirilen yemeğe Belediye Başkanı Ahmet Cin ve Pendik Kaymakamı Dr.Hülya Kaya katıldı. Kovid-19 salgını sürecinde gönüllülerin faaliyetlerinin ne kadar önemli olduğunun altını çizen Başkan Ahmet Cin; “Pendik gönüllülerinin serüveni pandemiyle beraber başladı. Bu dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın çok ciddi problem ve eksikliklerle karşılaştığını gördük.Gönüllülerimiz ile bu insanlara ulaşmayı görev bildik. Bu konularda sizlerin gayretleri takdir edilesidir ve her daim lazımdır.

Gönüllüler ilk başladığında 70 civarındaydı şimdi iki katına çıktı. Gönüllülerimiz ile pek çok yardım projesini hayata geçirdik. Belediye olarak sosyal yardımlara çok dikkat eden bir belediyeyiz.

Pandemi sürecinde belediye bütçemizin %8lik bir kısmını sosyal yardıma ayırdık.2 yıldan beri İstanbul’da en fazla yatırım yapan ilçe konumundayız. Sosyal yardım konusunda da ilk 3 belediye içerisindeyiz. Bu yardımların ulaşması hususunda sizlerin çok çabası oldu. Kurban bayramı geliyor, “Hediye Et” kampanyamız dahil yardımlarımız devam edecek.Sizlerle daha çok hayırlı hizmetler yapmayı diliyorum” dedi.

Öte yandan programda konuşan Kaymakam Dr.Hülya Kaya vatandaşların en ihtiyacı olduğu kriz dönemlerinde yardımları ileten gönüllüler için “Pendik ilçemizin yardımsever insanlarısınız. Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Kriz anında bir ilaç gibi yetiştiniz” ifadelerinde bulundu.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.