Pendik’te “Bisiklet Yolları Projesi” uzuyor

Pendik’de şimdiye kadar 20 km’lik bölümü tamamlanan bisiklet yollarına 9 km daha ek olacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Pendik Belediyesi tarafından Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere bölgelerinde projelendirilen “Bisiklet Yolları Projesi” devam ediyor. Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Millet, Mustafa Akyol ve Cumhuriyet Caddelerindeki bisiklet yolları tamamlandı.

Teknopark’a bağlantı çalışmaları ise sürüyor. Şimdiye kadar 20 km’lik bölümü tamamlanan bisiklet yolunun önümüzdeki aylarda 9 km’lik kısmının daha tamamlanması planlanıyor.

Tüm bisiklet yolları metro, okullar, hastaneler ve AVM’lere entegre edilecek. Bisiklet yollarında ilerleyen yıllarda teknik servisler de yer alacak. Toplamda 50 km uzunluğunda planlanan proje bitirildiğine Pendik, Türkiye’nin en uzun bisiklet yollarından birine sahip olmuş olacak.

Pendik Belediyesi ekipleri Bisiklet Yolları Projesinin şimdiye kadar tamamlanan bölümlerinde mavi boya ve beyaz uyarı çizgileri kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni yönetmelik kapsamında daha çevreci malzemeler kullanılacak. Bu kapsamda bundan sonra yapılacak bisiklet yollarında beyaz çizgilerin dışında herhangi bir boya kullanılmayacak.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.