Sancaktepe de çevre bilinci aşılanıyor

Sancaktepe de ‘Dünya Çevre Günü’ etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında vatandaşlara toprak ve çiçek dağıtıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Geri dönüşüm ürünlerinin yer aldığı, maskotların müzik eşliğinde çocuklarla dans ettiği etkinlikte çocuklara çevre bilinci aşılandı.

Etkinliğe katılan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ejder Dündar ve AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir’de birer konuşma yaparak günün anlam ve önemine vurgu yaptılar.

Konuşmasında son günlerde gündemde olan müsilaj konusuna da değinen Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü; “Çevreciler, çevreci dernekler son günlerde yaşadığımız müsilaj olayına ses çıkarmıyorlar.

Oysa bu tamamen İBB’nin sorumluluğunda olan İSKİ’nin atık merkezleriyle ilgili olan bir konu. İlk göreve geldikleri zaman bu konular için yatırımları gereksiz olarak görüp sorunları geçiştiren büyükşehir yetkilileri şu an bu sorunla karşı karşıya kaldılar. Bu tür şeyleri önceden görmeleri gerekir. Bu sebeple ben bu deniz salyalarının İBB’ye sorulması gerekir diye düşünüyorum. Yine de neyse ki bakanlığımız bu konuda gerekli çalışmalara başladı” dedi.

Ger dönüşüm çalışmalarının önemini vurgulayan Başkan Döğücü, “Sancaktepe’de çevreyle ilgili çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Sıfır atık ve geri dönüşüm projelerimizle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu manada önemli aşamalar kaydettik. Birinci derece atık merkezimizi kurduk.

Şu an orada çöp olarak düşünülen ürünleri alıyoruz, yeniden kullanılabilir hale getiriyoruz. Bunları yapıyor olmamızın nedeni doğaya daha fazla çöp katmamak için. Bu şekilde milyonlarca ton atığı da geri dönüştürerek ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.