Sultanbeyli’de şiir festivali bitti

Sultanbeyli Belediyesi’nin organize ettiği Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

2012 yılında, uluslararası edebiyat ve sanat organizasyonu olarak gerçekleştirilen İstanbulensis Şiir Festivali bu yılda gerçekleştirildi.

25-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen İstanbulensis Şiir Festivali dünyanın farklı coğrafyalarından önemli isimlere ev sahipliği yaptı.

Açılış konserinde sahne alan Yücel Arzen, Necip Fazıl Kısakürek’in eserlerini seslendirdi; İntifada eseriyle Filistin’e destek çağrısı yaptı. Ardından 26, 27, 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde şairler online olarak şiirlerini seslendirdi. Aynı zamanda organizasyon kapsamında Türk şiirindeki tarihi ve sosyolojik arka planı, hem dilin hem de toplumun değişimiyle incelendiği 5 oturum düzenlendi. Meriç Dönük ve Hakan Dedeler’in sahne aldığı kapanış konseri ile festival sonlandı.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin festival kapanışında yaptığı değerlendirmede, “Pandemi şartlarında da kültür ve sanat organizasyonlarımızı sürdürerek bu yıl 8.sini düzenlediğimiz İstanbulensis Şiir Festivali’mizi iyi bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 20 şairimizin katılımıyla dolu dolu 5 gün yaşadık. Festivale katılan önemli isimlerimiz ile şiirin birleştirici gücünü hissettik. Yunus Emre’yi ve onun felsefesini daha iyi anladık. Dünyanın farklı ülkelerinden festivalimize katılan kıymetli şairlerimize, müzisyenlerimize ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.