Başkan Yazıcı’dan deprem açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) İstanbul Şubesi, Doğa Hareketleri Araştırma Derneği (DOHAD) ve Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’nin (MAG-DER) hazırladığı ‘Afete Dirençli Toplum Projesi’ kapsamında ‘Afetlerde Yerel Yönetimlerin Rolü’ konulu panele katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, deprem konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Deprem anında kim hangi toplanma alanında olacak ve ya görevi ne olacak, çocuk-anne-baba birbirlerini nerede bulacağını bileceği bir deprem görev emrini hazırlıyoruz” dedi.

Dünya çapında örgütlü Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) İstanbul Şubesi, Doğa Hareketleri Araştırma Derneği (DOHAD) ve Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’nin (MAG-DER) hazırladığı ‘Afete Dirençli Toplum Projesi’ kapsamında ‘Afetlerde Yerel Yönetimlerin Rolü’ konulu panel online yapıldı. Panele depremin en fazla hissedileceği ilçelerden bir tanesi olan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’da katıldı. Panel sırasında deprem öncesi hazırlıklar, deprem sonrasında oluşabilecekler sorunların çözüme kavuşturulması için yapılan çalışmalar, deprem görev emri gibi konularda açıklamalarda bulundu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Deprem anında kim hangi toplanma alanında olacak veya görevi ne olacak, çocuk-anne-baba birbirlerini nerede bulacağını bileceği bir deprem görev emrini hazırlıyoruz” dedi.

“2013 YILINDAN BERİ DEPREM RİSK HARİTASI BELİRLEDİK”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Biz deprem konusuna çok ağırlık veriyoruz. Vermemiz de gerekiyor zaten. Biz fay hattına en yakın iki ilçeden birisiyiz. İstanbul Teknik Üniversitesi ile risk haritası çıkardıktan sonra biz şunu gördük; Tuzlamızın bir sanayi ilçesi olması, İstanbul’un en ucunda olması ve merkezden uzak olması ama imkân olanaklar ile nelere sahip olduğumuzu çıkarmaya gayret ettik. İşte, malzemelerden temin ederiz, yiyeceklerden temin ederiz. Bunun gibi deprem sonrasında ortaya çıkabilecekleri risk haritası ile birlikte geliştirmeye çalıştık. 2013 yılından beri de bunu yaptık. Bizim mobil kriz merkezimiz, uzun yıllardır hizmet veriyor. Şuan bunu sabitliyoruz. Mobil kriz merkezi oluşturmuştuk. İletişimde uydu bağlantısı başta olmak üzere telsiz hatları ve diğer bütün iletişim metotları ile mahalle afet gönülleri ile arkadaşlarımız belediyenin tesislerinden alt yapısını bu konuda hazır tutmaya gayret ettik” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.