Gençler, Atatürk’ün sevdiği şarkıları söyledi

Tuzla’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı farklı etkinlikler kutlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Tuzla Belediyesi’ne ait Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’nde eğitim gören gençler, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Korona virüs tedbirleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen konser, belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Etkinlere Başkan Şadi Yazıcı’da katıldı.

Duygulu anlar yaşayan Başkan Yazıcı; “Gençlerimizin kuracağı dünyaya kaynağımızdan su taşıyoruz. Bu su ile göç ederken boğulan çocukların olmadığı, oyun oynarken bombalanan ve öldürülen çocukların olmadığı bir dünya kuracaklarına yürekten inanıyoruz.” dedi.
G“ençleri x,y,z gibi alfabenin belli harflerini oluşturan kuşaklara sığdıramayacak kadar çok kıymetli görüyoruz” diyen Belediye Başkanı Şadi Yazıcı; ,“Gençlerimizin kuracağı dünyaya kaynağımızdan su taşıyoruz. Bu su ile onlar göç ederken boğulan çocukların olmadığı, oyun oynarken bombalanan ve öldürülen çocukların olmadığı bir dünya kuracaklarına yürekten inanıyoruz. Bu dünyayı kuracaklarına inandığımız gençler ile birlikte 365 gün boyunca sürekli birlikteyiz. Bugünü büyük bir vizyon ile gençlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla yad ediyorum. Bayramınızı kutluyorum” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri gün boyu devam etti.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.