Karting yarışları yeniden başlıyor

Korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında bir süre arı verilen karting yarışları Tuzla’da tekrar yapılacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Tuzla Belediyesi’nin katkıları ve Tuzla Motorsporları Kulübü’nün organizasyonuyla , 2021 yılının Türkiye Karting Şampiyonası ilk yarışı 05-06 Haziran günü Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda bulunan karting pistinde yapılacak.

2021 yılının ilk yarışına rekor düzeyde sporcu katılması bekleniyor. Senior, Junior, Mini ve Master kategorileri yanı sıra, bu yıl ilk kez düzenlenen 9 yaş altı sporcuların katılımına açık TOSFED Micro Destek Kupası katılımcıları da ilk kez piste çıkacak. 05 Haziran Cumartesi günü antrenman seanslarıyla başlayacak olan organizasyon kapsamında, saat 13.00’de sıralama turları ve 14.25’den itibaren de ilk yarışlar yapılacak.

06 Haziran Pazar günü ise organizasyon saat 10.40’da başlayacak yarışların ardından, 17.00’deki ödül töreniyle sona erecek. Koronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz gerçekleştirilecek etkinliğin Pazar günü saat 15.20’de gerçekleştirilecek büyük yarışı ve ödül töreni, Tuzla Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayımlanacak.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada,” Yeni normalleşme adımları sonrasında uzun süredir yapılamayan karting yarışlarına ev sahipliği yapacağız. Tuzla Belediyesi’nin katkıları ve Tuzla Motorsporları Kulübü’nün organizasyonuyla 2021 Türkiye Karting Şampiyonası önümüzdeki hafta sonu koşulacak. Çeşitli yaş gruplarında sporcular Türkiye’nin en güzel karting pistlerinden bir tanesi olan Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı Karting Pisti’nde güzel bir rekabet gerçekleştirecekler. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.