Tuzla’da 40 farklı branşta yaz okulu

Tuzla Belediyesi, 28 Haziran tarihinden itibaren kovid-19 tedbirleri kapsamında yaz okulu çalışmalarını başlatacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Tuzla Belediyesi bünyesindeki Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nde YKS kurslarından gitara, dalış kurslarından İngilizce’ye kadar 40 farklı branşta eğitim verilecek.

1 Haziran tarihinden itibaren başlayan yeni normalleşme adımları kapsamında Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evleri’nde yaz okulu eğitimleri başlıyor. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Yaz Okulu içeriğinde barındırdığı 24 farklı branş ve YKS hazırlık kursu ile 2 farklı merkezde 14-25 yaş arası gençlerin hizmetinde olacak.

Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri yaz okulu içeriğinde barındırdığı 16 farklı branş ve atölyeler ile 5 farklı bölgede bulunan şubelerinde 8-14 yaş arası çocukların hizmetinde olacak. Ücretsiz olarak eğitimlere başlayacak olan yaz okullarının başvuruları başlarken, eğitimler 28 Haziran tarihinde kovid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlere uyularak başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı: “Gençlik Merkezimiz ve Bilgi Evlerimizde yaz okulu eğitimlerimiz başlıyor. Gençlik Merkezimizde 24, Bilgi Evlerimizde 16 farklı branş olmak üzere toplam 40 farklı branşta başlayacak eğitimlerimiz, vatandaşlarımız tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

kovid-19 sürecinde gençlerimiz ve çocuklarımız hem evlerinde sıkıldılar hem de öğrenmeyi, okullara ve kurslara gitmeyi özlediler. Biz de onları biraz daha motive edebilmek için eğitimlerimizi hızlandırdık” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.