Tuzla’da ağaç dalları elektriğe dönüşüyor

Tuzla Belediyesi geri dönüşümde bir atılım gerçekleştiriyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Tuzla Belediyesi, sıfır atık çalışmaları kapsamında bir yeni proje daha geliştirdi. Geliştirilen proje ile kesilen ağaç dalları geri dönüşümde elektrik olarak geri dönüşüme kazandırılıyor.

Tuzla Belediyesi’nin bu çalışması ile ayda 200 ton toplanan atık dallar, özel tesislerde önce ufaltılıyor daha sonra da yakılarak ortaya çıkan enerjiden 5 bin aileye 24 saatlik elektrik üretilecek.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Tuzla Belediyesi personeli Adem Ordukaya,” Tuzla’nın 17 mahallesinden atılan atık dalları topluyoruz. 17 mahallemizde topladığımız dalları, anlaşmış olduğumuz firmaya vererek elektriğe çevirmekteyiz. Tuzla’da aylık yaklaşık 200 ton atık dal toplamaktayız” dedi. Ağaç dallarının parçalara bölündüğü tesisin sorumlusu Alaattin Keleş,” Tuzla Belediyesi’nde aylık ortalama 200 ton malzeme alıyoruz. Oraya koyduğumuz 2 kasaya, ağaç dalları biriktiriliyor. Biz onları dolu boş yaparak alıyoruz. Bu 200 ton atık dalı kırıp, yaktığımız zaman ortalama 5 bin hanenin 24 saatlik elektriğini üretiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.