Tuzla’da kan kampanyasına destek

14 Haziran “Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü” kapsamında Tuzla’da ‘Kan Ver Can Ver’ kan bağış etkinliği düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

kapsamında Tuzla Kaymakamlığı koordinasyonunda Tuzla Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Tuzla Şubesi işbirliği ile düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi göstererek kan bağışında bulundular.

Tuzla Belediye binası ve Tuzla Kaymakamlığı binası arasında bulunan alana gelen Kızılay aracı vasıtasıyla kan bağışı yapan vatandaşlar, kan bağışı konusunda farkındalık mesajları verdiler. Tuzla Kaymakamı Ali Akça da, ‘Kan Ver Can Ver’ kan bağış etkinliğinde kan vererek farkındalık oluşturdu. Kızılay’ın kan bağış aracı, Kan Ver Can Ver’ kan bağış etkinliği kapsamında 15-16 Haziran tarihlerinde Tuzla sahilinde bulunacak.

Tuzla Kaymakamı Ali Akça yaptığı konuşmada; ”Kan vermenin farkındalığını yaşamak sadece bir gün ile sınırlı değildir. Biz de ilçemizde çeşitli etkinlikler düzenleyerek kan bağışı konusunda farkındalığı artırmak istiyoruz. Bugün de Dünya Gönüllü Kan Bağışçılar Günü olması vesile ile Tuzla Belediyemiz ve Tuzla Kızılayımız ile birlikte bir farkındalık çalışması yaptık. Bu farkındalık çalışmasına katılan ve kan bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.