Tuzla’dan Ardahan’a ‘Gönül Elleri’ Köprüsü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Okulun kütüphanesine, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı gönüllüleri tarafından kampanya yapılarak toplanan 2 bin 500 adet kitap bağışlanırken okulda okuyan 100 öğrenciye de kıyafet hediye edildi.

Alan el ile veren eli buluşturan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, İstanbul’dan bin 500 kilometre uzakta olan Ardahan’ın Çıldır İlçesi’ne gönül köprüsü kurdu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi ve Gönül Elleri Çarşısı kurucu üyelerinden Dr. Fatma Yazıcı, Gönül Elleri Çarşısı kurucu üyelerinden Tuğba Muslu, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Dış İlişkiler Komisyonu’ndan sorumlu gönüllü Derya Bacacı, Çıldır Kaymakamı Alper Taş, Çıldır İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Yazıcı, Ardahan’ın çıldır ilçesinde bulunan ve 9 köyün çocuklarının taşıma sistemi ile öğrenim gördükleri Kurtkale İlkokul ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Ziyaret sırasında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı tarafından kurulan bilgisayar laboratuvarı ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından kurulan fen laboratuvarının açılışı yapıldı. Ayrıca Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı gönüllüleri tarafından kampanya yapılarak toplanan ve bağışlanan 2 bin 500 kitabın yer aldığı kütüphane de incelendi. Ziyaret sırasında Kurtkale İlkokul ve Ortaokulu’nda okuyan 100 öğrenciye kışlık kıyafetler hediye edildi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi ve Gönül Elleri Çarşısı kurucu üyelerinden Dr. Fatma Yazıcı,” Biz bugün paylaşmanın en güzel örneklerinden bir tanesini yaşıyoruz. Hiç bilmediğimiz bir bölgede hiç tanımadığımız insanlar ile birlikte, hem tanışıyoruz hem paylaşıyoruz hem mutlu oluyoruz. Bundan daha öte bir mutluluk ve daha öte bir güzellik olamaz. Biz gönüllüler ve Gönül Elleri Çarşısı olarak her zaman şunu söylüyoruz; ‘Paylaşmak güzeldir’. Bugün de burada bunun mutluluğunu yaşamaktan son derece keyifliyiz” dedi.

“TUZLA’DAN BURALARI UNUTMAYARAK DESTEK VERDİKLERİ İÇİN MUTLU OLDUK”

Çıldır Kaymakamı Alper Taş,” Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından yapılan destek karşısında bugün okulumuzda bir bilgisayar sınıfı oluşturuldu. Aynı zamanda bir fen laboratuvarı şeklinde bir sınıfımız oluşturuldu. Aynı zamanda kütüphanemiz için de çok önemli bir destekte bulundular. Bu açıdan kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya da çok teşekkür ediyoruz. Burası özellikle Ardahan’ın Çıldır ilçesidir. Yani Tuzla’dan buraları unutmayarak buraya destek vermek istedikleri için çok memnun olduk. Aynı zamanda bu bizim motivasyonumuzu artıran bir etken oldu. Bu şekilde çalışmalar ülkemizin dört bir tarafında hem eğitimi hem de sosyal anlamda gelişmeyi sağlayan çalışmalardır. Bu anlamda çok çok önemsiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.