Tuzlalı gençlerden çevre etkinliği

Tuzla Belediyesi birimlerinde eğitim gören gençler daha yaşanabilir bir dünya için çevre etkinlikleri düzenledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri ve Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencilerinin düzenledikleri etkinliklere Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’da katıldı.

Tuzlalı öğrenciler, Başkan Yazıcı’ya geri dönüşüm malzemelerinden yarattıkları ürünleri anlattılar. Başkan Yazıcı ve öğrenciler, Ekolojik Bahçe’de fidan dikimi gerçekleştirdiler.

Etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ”Çevreye duyarlılık böyle bir organizasyon ile olacak bir iş değil. Ömür boyu öğrenim ile alakalı bir şeydir. İlkokullardan başlayıp, bütün okullarda eğitim verip aslında çevreye duyarlılığın sadece ağaç dikmek ile geri dönüşüm ile değil, karbon ayak izi oluşturacak olan, kullandığımız her türlü gıdanın veya ürünün uzaklardan gelip fosil yakıt ihtiyacı duymadan karbon ayak izini düşürecek olan çok bilinçli bir toplum oluşturabilmek lazım.

Ben yılda bir tondan aşağıya karbondioksit üretebilirim dersek ancak önümüzdeki elli yıl içerisinde dünyadaki küresel ısınma bir buçuk derecenin altında kalır diye hesaplamalar var. Dolayısıyla gençlerimizin önümüzdeki elli yılda daha az bir küresel ısınma yaşayacak bir dünyada olabilmeleri için bir ömür boyu, 365 gün 24 saat içtiği sudan, kullandığı malzemeye varıncaya kadar fosil yakıtlardan alternatif enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırana kadar bilim ve teknolojiden faydalanarak yakın zamanda akıllı şehirler oluşturarak akıllı atık yönetimi, akıllı enerji kullanımı gibi birçok faktörle çevremizi daha yaşanabilir bir halde bırakmamız lazım” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.